NÁPOJOVÝ LÍSTEK / DRINKS

STUDENÉ NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE / COLD NON ALCOHOLIC DRINKS

HORKÉ NÁPOJE / HOT DRINKS

Tradiční horký nápoj původem z Blízkého východu, původně vyráběný z velmi jemně namletého kořene Vstavače mužského. Má konzistenci krupicové kaše a my jej podáváme se skořicí, cukrem a bio mlékem. Hřeje na duši i na těle.
Highly energizing and upwarming drink made of Orchismascula. Served with organic milk, sugar, and cinnamon.  


Nápoj ze zázvoru, hřebíčku, indonéského bobkového listu, skořice a dřeva Secang (Caesalpinia sappan). V této kombinaci je po staletí využíván jako silný a lahodný zdroj antioxidantů. Podáváme ve džbánku.
A strong source of antioxidants, Wedang is a traditional Javanese drink. A blend od Caesalpinia sappan, Indonesian bay leaf, cinnamon, ginger and cloves.

ČAJE SYPANÉ V KONVIČCE / TEAS SERVED IN POT

ČERNÝ / BLACK

Jasný, červenohnědý nálev plné, bohaté, svěží, lehce svíravé, vynikající chuti.
Floral and fragrant black tea.

Silný, plně aromatický. Nízký obsah tříslovin je zárukou skvělé chuti, vysoký obsah teinu zase příslibem pořádného povzbuzení.
Hearty, malty Assam with smooth finish.

ZELENÉ / GREEN

Velmi příjemný, trávově svěží a nasládlý čaj je jako stvořený k celodennímu popíjení. 
Japan’s second most common Green Tea and is characterized by a high kontent of minerals and trace elements (especially iron).

Jemnější než bancha, s lehkými tóny umami a nasládlou chutí trávy, k dlouhému vychutnávání a meditování.
Jadegreen in color with  adistinctive and intense lingering umami flavor. Kabuse Sencha is vegetal with subtle notes of spinach and a thick mouth feel. It is illustrative of traditional high quality Japanese teas.

KÁVA / COFFEE

Caffé Trieste
Naše káva pochází z výběrových plantáží Střední a Jižní Ameriky jako i centrální Afriky. Je pražená v Itálii způsobem, který jí dodává silnou ale neinvazivní chuť, zanechávajíc v ústech téměř pocit sametu, přičemž káva zůstává sladká a hořká zároveň – vyvolává koncert pocitů a chutí.

Indonézanova oblíbená sladkost. Musí to být sladké, musí to být hutné, a musí tam být káva. V naší verzi dostanete tanzanijskou BIO Fair trade kávu z Obchůdku Jednoho Světa.
Whenever an Indonesian gets cold, he/she cries for Kopi susu.Thick, sweet, milk, and coffee. In our vision you’ll get an organic and Fair trade coffee from Tanzania.

The super famous so called Algeriancoffee, the typice viennese style dessert coffee with no known ties to Algeria  : )

PIVO / BEER

Pivo čepované 11° z Vinohradského pivovaru je nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu.
Draft beer from Vinohrady Brewery.

DESTILÁTY / SHOTS

KOKTEJLY V JAVÁNCE / COCTAILS IN JAVANKA

Smaragdový náhrdelník je jedna z přezdívek Indonésie. Zelená barva holandského likéru Pisang Ambon je ještě podtržena modrou barvou Curacaa. Mango zastupuje tropické ovoce, chilli zase všudypřítomné koření. Krystalickou mřížku smaragdu s trochou fantazie může připomínat ledová tříšť.
Emerald Necklace is one of the names of Indonesian archipelago. Grren colour of the Pisang Ambon represents the colour of the islands and the blue of the beautiful sea is brought to you here by sprinkles of Curacao , whilst mango juice will remind you of the tropical fruits. Chilli has to be present of course!