Milí přátelé,

Začínaly jsme v lednu 2014, s nadšením pro magické a exotické chutě. Z kuchyně se ozývalo mnohajazyčné štěbetání, jako by se zhmotnil sen o dalekých zemích, odkud přichází vzácné koření a tajemné vůně. Javánka crew byla tím nejrozmanitějším uskupením lidí široko daleko. Vařili jsme skvěle, protože to bylo s láskou a bylo to poctivé.

Pak se svět začal točit rychleji a tu šílenou jízdu nebylo možno zpomalit, natož zastavit. Cítily jsme, jak se motor přehřívá.

A pak byl najednou z hodiny na hodinu konec.

Navařené jídlo jsme rozdaly a ocitly se v obtížné situaci, kterou dál nemusíme rozvádět. Chtěly jsme zavřít, ale nakonec jsme si řekly, že naše sny poplují dál, stejným směrem, ale po jiné trase.

Vnímáme tuto krizi jako šanci.

Chceme – a musíme – zpomalit. S vědomím, že víc než šetřit penězi musíme šetřit půdou pod nohama. Tedy šetřit přírodu, naše rodiny, naše síly. Lehkosti, kterou jsme si daly jako úkol, chceme dosáhnout jednoduchostí a logickým myšlením. Ekonomické myšlení sladit s ekologickým. Uchopit náš podnik permakulturně.

Náš jídelní a nápojový lístek se změní. Naše skvělé pokrmy už nebudou k dispozici vždy, ale budou se točit. Navíc vás je všechny naučíme, stačí se zapsat do našich kurzů 😊 Uvidíte pak, jak sváteční jídlo ve zdejších podmínkách by to mělo být. Kavárenské malé dobroty pro Vás budeme mít připraveny vždy, stejně tak dezerty, skvělá vína… Stáváme se kavárnou, kosmopolitním místem k setkávání – tak, jak už to bylo, ale s odlehčeným repertoárem.

Touto cestou také chceme poděkovat těm, kteří s námi těch šest let byli a kteří se nyní vydávají jinou cestou. Jsme jim vděčné za obrovské nasazení, poctivost a loajalitu.

Děkujeme i vám, kteří jste nám telefonovali a psali a nakonec přesvědčili, že je dobré nehodit flintu do žita.

Naše loď pluje dál, i když po jiné trase.

L+J, květen 2020