AKTUALITY/NEWS

Chceme – a musíme – zpomalit

Milí přátelé,

Začínaly jsme v lednu 2014, s nadšením pro magické a exotické chutě. Z kuchyně se ozývalo mnohajazyčné štěbetání, jako by se zhmotnil sen o dalekých zemích, odkud přichází vzácné koření a tajemné vůně. Javánka crew byla tím nejrozmanitějším uskupením lidí široko daleko. Vařili jsme skvěle, protože to bylo s láskou a bylo to poctivé.

Pak se svět začal točit rychleji a tu šílenou jízdu nebylo možno zpomalit, natož zastavit. Cítily jsme, jak se motor přehřívá.

A pak byl najednou z hodiny na hodinu konec.

Read More

Salad bowl of Prague: Voices

Podcastová série Salad bowl of Prague: Voices přináší čtyři příběhy lidí, kteří se usadili v Praze a dělají z ní pestřejší a bohatší místo. Provozují vynikající restaurace, šijí výjimečné šaty nebo vyrábí lahodnou zmrzlinu. Jaké to je odejít do cizí země a uspět v ní? Potýkají se s jazykovou bariérou, xenofobií a steskem po domově? A co vlastně člověka dovede k tomu svůj domov opustit? Poslechněte si příběh Tibeťana Sonama, Vietnamky Mimi, Indonésanky Juanity a balkánské rodinné trojice Biljany, Zlatka a Bojana.

Poslechněte si Juanitin příběh.

Nedělní tančírny v Javánce IV

Přijďte si zatančit každou první neděli do Javánky. K tanci a pohybu hraje skvělá PIRULETA CINDY. Drobné občerstvení a pití na baru. Vzadu tančíme, vpředu vybudujeme dětský koutek. Ženy i muži s dětmi jsou tedy vítáni.

Neděle 5.5.2019 v 19:00 až 21:30.

Vstupné: 90,-

Těšíme se na vás!

Nedělní tančírny v Javánce III

Přijďte si zatančit každou první neděli do Javánky. K tanci a pohybu hraje skvělá PIRULETA CINDY. Drobné občerstvení a pití na baru. Vzadu tančíme, vpředu vybudujeme dětský koutek. Ženy i muži s dětmi jsou tedy vítáni.

Neděle 7.4.2019 v 19:00 až 21:30.

Vstupné: 90,-

Těšíme se na vás!

OTEVÍRÁME V PONDĚLÍ 2. ŘÍJNA V 18.00!

Milí zákazníci, milí kamarádi,

přestavba se nám protáhla, ale už se to blíží naši představám o kavárně snů.  Přijďte v šest, Soto Ayam, Rendang i Opor budou na plotně a na baru víno a koktejly!

Dear friends and customers,

the reconstruction took longer than we planned, but  we’re convinced that it was worth waiting. So come on Monday at 6PM and toast with us to the new dream café!

Vaše Javánka

Javánka je v rekonstrukci

Vážení zákazníci,
omlouváme se, do začátku září máme zavřeno – zvětšujeme se. Doufáme že nám zachováte přízeň a těšíme se na vás!
♥ Javánka team

Dear customers,
we are currently reconstructing and enhancing our restaurant, we’re sorry for the inconvenience . We will welcome you in a bigger and brighter Javánka in September, hope you’ll still be hungry for us then!
♥ Javánka team

O Jávě za časů Konstantina Biebla a dnes

Milí milovníci poezie, Indonésie a cest,

Konstantin Biebl propojuje všechna tato krásná témata a právě teď je to 90 let od jeho prvních zážitků z Jávy, které později provoněly českou literaturu kávou, hřebíčkem a muškátovým ořechem.

​Srdečně vás zveme na indonésko-literárně cestovatelský večer, kde nebude chybět čaj, káva ani muezín, a kterým nás provede badatelka Michaela Tomanová.

Koná se 16.12.2016 v 18:00 hodin v Klubu Konstantin Biebl, Máchova 22, Praha 2 (přímo na Javankou).

Máme nové web stránky

Jsou krásné a nápadité jako my, jsou taky  schválně nedůsledné a trochu matoucí – jako my, a ještě ne úplně dodělané. Není to vina Dana ani Jarky, to jsou profíci, NE jako my 🙂