VEGAN • GLUTEN FREE • LACTOSE FREE

Vařená a syrová zelenina, posypaná praženými drcenými arašídy se zálivkou z mj. citronové šťávy, chilli, česneku, hořčice, máty a koriandru.
Fresh and boiled vegetables, chopped roasted peanuts, seasoned with lemon juice, chilli, garlic, mint and fresh cilantro leaves.

VEGAN • GLUTEN FREE • LACTOSE FREE

Tradiční indonéský salát. Zelenina, tofu, vejce, mungo klíčky, s omáčkou z arašídů.
Vegetables, tofu, boiled egg, seasoned with a coconut-peanut sauce.

VEGAN • GLUTEN FREE • LACTOSE FREE

S čerstvým koriandrem i koriandrovými semínky, sušeným zázvorem a česnekem. Velmi osvěžující a chuťově překvapující!
Originally from Korea, this very tasty salad contains mainly carrots, koriander, ginger powder and garlic.

VEGAN • GLUTEN FREE • LACTOSE FREE

GLUTEN FREE OPTION • LACTOSE FREE

Krůtí vývar, okořeněný citronovou trávou, kurkumou, galangalem, zázvorem. Zelenina, krůtí maso, půlka vařeného vejce, skleněné nudle, rýže. Výrazné chutě, velmi posilující polévka.
Strong turkey broth, seasoned with vegetables, half of a boiled egg, slices of turkey meat, rice, soy noodles, bean sprouts. Spices: lemongrass, galangal, turmeric etc. We especially recommend this mighty soup for those weakened by illness, birth giving etc.

VEGAN • GLUTEN FREE OPTION • LACTOSE FREE

Zeleninový vývar v kokosovém mléce, tofu, okořeněno hlavně galangalem a zázvorem, skleněné nudle, rýže NEBO pohanka.
Vegetables cooked in coconut milk, flavoured by galangal and ginger, tofu and coriander leaves. Served with rice OR buckwheat. Excellent choice not only for vegans!

Taštičky plněné bramborovou směsí s cibulkou a feta sýrem, servírované s čerstvě osmaženou cibulkou a zelným salátkem.
Ukrainian dumplings stuffed with potatoes and feta cheese.

VEGAN OPTION

Nejoblíbenější indonéský street food. Rýže připravená ve woku, okořeněná, s trhaným krůtím masem a zeleninou.
The most famous Indonesian streetfood, stir-fried rice in a wok, with turkey meatand vegetables.

GLUTEN FREE OPTION • LACTOSE FREE

Krůtí kousky v kokosovém mléce s citronovou trávou a kurkumou. Jemný masový pokrm. Servírujeme s rýží.
Light and milky coconut turkey stew of lemongrass, turmeric and coriander seeds. Served with white rice.

VEGAN OPTION • GLUTEN FREE • LACTOSE FREE

Zelené fazolky v omáčce z červených paprik a kokosového mléka, okořeněné zázvorem a galangalem. Servírujeme s rýží.
Green beans in a coconut based sauce, ginger, galangal, red pepper (not hot!). Served with white rice.

VEGAN • GLUTEN FREEOPTION • LACTOSE FREE

Rýže, smažené marinované tofu, Gado-gado omáčka, zelenina, mungo klíčky, drcené pražené arašídy.
A bowl of white rice, fried marinated tofu, Gado-gado sauce, vegetables, roasted peanuts.

DNEŠNÍ SPECIALITY! / TODAY´S SPECIALS 9.6.2021

Francouzská bageta plněná trhaným krůtím masem, indonésky okořeněným, se salátem a majonézou. French baguette filled with pulled turkey meat, seasoned the Indonesian way.
VEGAN OPTION 105 Kč

Velmi pomalu v kokosovém mléce dušené hovězí maso, okořeněné mj. skořicí, badyánem, chilli, kardamomem, citronovou trávou, listy limetky, galangalem, zázvorem, hřebíčkem aj. Výsledkem je sofistikovaný pokrm mnoha nuancí.

 

Beef Rendang is a famous Sumatran dish. Seasoned by cloves, star anise, cardamom, tamarind paste, cinnamon, lemon grass etc., it is a sophisticated and overwhelming culinary experience.

Francouzská bageta plněná trhaným krůtím masem, indonésky okořeněným, se salátem a majonézou. Smažené rýžové nudle v sojové omáčce, s mrkví, sojovými klíčky, čerstvým koriandrem, vajíčkem nebo tofu dle vašeho výběru, posypané praženými arašídy.
VEGAN OPTION 165 Kč

MALÉ DOBROTY / SNACKS

Gruzínské sýrové placky, podáváme teplé a s malým salátkem.
Georgian cheese pancakes, served warm and with a small salad.

Zeleninová kapsa, krustový koláček plněný zeleninou a nudlemi.
Pie of crust made of thin pastry filled with vegetables.

Ještě teplé z trouby s trochou chilli a rozmarýnu.
Warmed in the oven with a little bit of chilli and rosemary.

Křupavý krevetový lupínek.
Airy Prawn cracker, crispy and savoury.

DEZERTY / SWEETS

S kokosem a palmovým cukrem plněné palačinky z kokosovéhomléka, charakteristická zelená barva a výrazná chuť jsou dán yextraktem z pandanových listů, tento desert podáváme bezlepkový – palačinky z rýžové mouky, nebo naopak z mouky pšeničné, podáváme s omáčkou z kokosového mléka a chlebovníku.
Indonesian green pancake filled with coconut palm sugar, flavoured and coloured by pandanleaf, served warm with coconut sauce.

VEGAN • GLUTEN FREE OPTION • LACTOSE FREE

S cukrem z kokosové palmy.
With coconut palm sugar.

Vaříme většinou indonéské jídlo, ale vaříme to, co nám chutná – a není to vždy indonéské.
Nabízíme Vám tak to, co sami jíme. Maso a vajíčka z českých farem, kde se ke zvířatům chovají šetrně: hovězí z biofarmy Verneřice, krůtí z farmy Nový Dvůr, vejce od místních malých dodavatelů, někdy s bio certifikátem, vždy z volného chovu. Zeleninu pokud možno také od českých producentů, ale to není vždy možné. Také vegetariánské, veganské a bezlepkové pokrmy, které se v Čechách dnes stávají módními. V Indonésii je to ale každodenní strava (vedle masité kuchyně). Základem jsou kořeny galangalu, zázvoru, semena koriandru, citronová tráva, skořice, badyán atd., a také kokosové mléko, rýžová mouka, skleněné (sojové) nudle, tempeh, tofu a arašídy… Indonéské koření a suroviny, které se v Čechách nepěstují, nakupujeme v Andongu, což je vietnamská tržnice v Malešicích, starší než Sapa a více než po dvacet let stálý dodavatel rodiny jedné ze spolumajitelek. Vaříme bez použití glutamanu sodného, který považujeme za produkt nebezpečný a zcela se bez něj obejdeme tím, že mícháme vlastní směsi koření. Nepoužíváme kupované, hotové směsi. Nepoužíváme palmový olej, zato kokosový ano, na naše báječné vegan a RAW dorty.

Mostly Indonesian food, but we serve the food we love, which is not always Indonesian.
Our suppliers are mostly local farms. We buy turkey at the Náplavkaor Jiřákmarket, from the NovýDvůr Farm. Our beef is from Verneřice organic farm, eggs are from various local farms, sometimes with bio certificate, always free range. Vegetables cannot always be local. The spices we use are bought in Andong, a Vietnamese market, older than the well known Sapa and for more than two decades supplier to our family. We do not use Monosodium Glutamate (as most of the Asian restaurants do), because we are not quite convinced of it’sharmlesness. We blend our own spice mixes, the secret of Asian cuisine. We never use palm oil, but we do use coconut oil, in our heavenly vegan and RAW cakes. We cook VEGAN, VEGETARIAN, GLUTEN-FREE, and MEAT dishes. All this went side by side in the Indonesian kitchens for ages, and now it comes to you.

Nejsme profesionálové, nýbrž amatéři – od slova amare – milovat. A upřímně: pro nikoho z nás není jídlo životním tématem, ale jsme si dobře vědomi toho, že jídlo je jeden z klíčů k lidské duši.

Our staff is colorful in every thinkable way, and for none of us is food the centre point of our lives. But we believe food being one of the keys to the soul.

Používáme vejce z volného chovu farmy Svinaře, maso z české bio produkce. Vaříme bez přidaných konzervantů a bez palmového oleje.
We serve free range eggs from the Svinaře Farm and meat from local organic production. We also do not use any chemical food preservatives and we cook without palm oil.